Odměňte své tělo i duši

6. srpna 2013 v 21:32 | Little Kitten |  Diary
U dnešní poslední kávy před spaním (ano, před spaním nejsem blázen - je s mlékem, spoustou mléka) mě napadlo, že bych napsala něco málo víc o sobě a o tom, jak se dokážu odměnit, když se mi daří nebo abych si jen tak udělala radost.

Každý z nás potřebuje občas vypnout, zahodit za hlavu každodenní starosti a být tady alespoň na chvíli jen sám pro sebe.
Tady je pár mých oblíbených věcí/činností, kterými si zpříjemňuji den, díky kterým utíkám od reality. Jsou to požitky, bez kterých bych už asi nedokázala žít (v nadsazeném slova smyslu Usmívající se)
1. Kvalitní čokoláda
Je mi jasné, že je to trochu střet zájmů, snažit se zhubnout a jíst u toho čokoládu, ale já jsem milovnice především čokolád s vysokým obsahem kakaa i neobvyklých chutí Mrkající


2. Coffee
Bez kávy bych si nedokázala představit den. Ranní káva je prostě můj rituál, a když si nedám kafí, tak je se mnou s největší pravděpodobností něco špatně. Vyznávám čerstvou, zrnkovou kávu, Arabicu. Značku vám nepovím, protože sama zatím nemám oblíbenou. Zkouším a zkouším...
Neznám málo tak krásných věcí, než je čerstvá káva, z umletých kvalitních zrn těsně před zalitím vodou.
Med nebo třtinový cukr a můžu čelit všem výzvám dne


3. Tělové a masážní oleje Saloos
Už jsem o tom včera psala, že jsem si pořídila levandulový olej. Firma Saloos však poskytuje docela velkou řadu kosmetiky, od krémů po obyčejné oleje do aromalampy. Upřímně, esenciální olej od nich mám, ale až do včerejška jsem o Saloos nevěděla prakticky nic. Líbí se mi, že je to česká firma.


4. Alchymista - Paulo Coelho
Jsem asi pěkná ostuda, ale s Coelhem jsem se seznámila teprve na vysoké. Alchymista mi prakticky učaroval, a stejně jako Malého prince, jsem ochotná sáhnout po této knize kdykoliv a přečíst ji na jeden zátah.
Postupně doplňuji knihovnu o další Coelho knihy, líbí se mi zatím všechny, co jsem četla, i když mi moje spřízněná dušička řekla, že Alchymistou jsem nasadila laťku dost vysoko.


5. Origami
Řeknete si skládání papíru, to je pěkná hloupost, ale já jsem se nikdy u ničeho neuvolnila tak, jako právě u tohoto. U skládání origami pracuje zcela jiná část mozku, než kterou zatěžujeme v běžném provozu. Krásně u toho vypínám, čas přímo letí a hotové výtvory jsou navíc moc krásná dekorace.


6. Pohyb
Co bych to byla za blogerku se stránkou o hubnutí, kdybych nezmínila pohyb, že? Ale nyní nemám na mysli periodické posilování, aerobní zátěž nebo intervalový trénink. Myslím pohyb obecně. Kdykoliv je mi smutno, potřebuji přemýšlet nebo mám-li menstruační bolesti, projít se, protáhnout se, jen si tak zablbnout u pop-ových výstřelků, je pro mě velmi často balzám na duši.

Myslím, že je to prozatím vše. Měla jsem chuť se s vámi podělit o svoje NEJ, a pokud budete chtít, můžete mi do komentářů napsal, co nejvíce uvolní vás.


Little Kitten
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama