Srpen 2013

Další horký den

7. srpna 2013 v 20:42 | Little Kitten |  Diary
Dnes jsem byla zase unavená, jako blázen. Doma jsem odpadla na dvě hodiny a za chvíli zase zamířím do postýlky.

Nabízím dnešní jídelníček:
Snídaně: káva s mlékem a medem, pár kuliček modrého hroznového vína
Svačina: hroznové víno
Oběd: jablko
Svačina: rýžový chlebíček, frappé oříškové
Večeře: hrstička mandlí

Pohyb jsem měla akorát ráno, když jsem šla pěšky do práce (asi 30 minut chůze). Odpoledne jsem se svězla busem, protože byl sebou asi sekla na ulici.

Krásný večer, Little Kitten

Úterý – horké, klidné

6. srpna 2013 v 21:47 | Little Kitten |  Diary
Ještě dnešní rekapitulace

Holky nezlobte se na mě, ale nebudu sem dávat jídelníčky s energetickým příjmem a výdejem. Mám pocit, že mě to jenom nervuje. V těch vedrech do sebe stejně dostanu jenom čerstvé ovoce a zeleninu. A kafe! Teď jsem se sice docela rozpekla, protože miláček miluje mou olejovou bábovku, a navíc je čas meruněk a švestiček, ale peču menší množství a já si dám vždy jen ždibínek. Normální mouku jsem vyměnila za polohrubou, používám olivový olej a to ještě v mnohem menších dávkách, než jsou v receptech.

Tak ale k dnešku.
Měla jsem kávu s mlékem a medem, dva rýžové chlebíčky, hrst mandliček, jablko a dva čtverečky 75% čokolády s pomerančem. To je jídlo od rána do třech odpoledne. Potom jsem si šla sednou s přáteli, a tam to začalo. Tři velké kofoly a smažené tvarůžky… Žádný pohyb - nevybyl mi čas.

No, co se dá dělat?

Krásnou dobrou noc, a zítra se budu těšít na další článek :-)


♥ ♥ ♥ ♥ P.S. dneska jsem si s miláčkem posílala krásné, zamilované sms-ky...Už jsem vám říkala, jak moc ho miluji? ♥ ♥ ♥ ♥

Little Kitten

Odměňte své tělo i duši

6. srpna 2013 v 21:32 | Little Kitten |  Diary
U dnešní poslední kávy před spaním (ano, před spaním nejsem blázen - je s mlékem, spoustou mléka) mě napadlo, že bych napsala něco málo víc o sobě a o tom, jak se dokážu odměnit, když se mi daří nebo abych si jen tak udělala radost.

Každý z nás potřebuje občas vypnout, zahodit za hlavu každodenní starosti a být tady alespoň na chvíli jen sám pro sebe.
Tady je pár mých oblíbených věcí/činností, kterými si zpříjemňuji den, díky kterým utíkám od reality. Jsou to požitky, bez kterých bych už asi nedokázala žít (v nadsazeném slova smyslu Usmívající se)Vedroo-o!

5. srpna 2013 v 22:44 | Little Kitten |  Diary
Mám raději odpolední směny. Večer sice to peklo venku není o moc menší než přes odpoledne, ale alespoň už nežhaví slunce. Včera byla krásná bouřka, miluji déšť, daleko víc než slunečné počasí nebo sníh. Tak trochu jsem doufala ve vytrvalejší déšť, ale ne…opět tu máme tropy.

V tomto počasí se toho vážně moc dělat nedá. Mě taková vedra nikdy nedělala dobře, a teď přímo umírám. Provádím jen lehká cvičení, hlavně posilování. Na jídlo v tom horku stejně nemám chuť, takže tento problém je vyřešen. Dokonce mi ani zmrzlina nechutná.

Je pozdě, jsem unavená a venku se nepohne ani lísteček. Zítra zase do práce, další den dusivého vedra, voňavé kávy a upocených lidí.

Když jsme u té vůně, dneska jsem si koupila levandulový olej. Tu roztomilou, fialkovou rostlinku jsem nikdy neměla příliš v lásce. Máma levanduli cpala téměř do všeho. Ale tak před týdnem jsem od ní dostala pytlíček právě s touto sušenou bylinkou a hádejte co? Mám ji u polštáře a už se jí nehodlám vzdát.

Tak vyrovnaně jsem se už dlouho necítila. Možná je to rozhodnutími, která jsem učinila nebo je to síla sugesce ve spojení s omamnou vůní levandule, ale konečně cítím, že jsem zase našla pevnou půdu pod nohama.

Krásnou dobrou noc,


Little Kitten

Zvládli to jiní, tak proč ne já?

4. srpna 2013 v 19:47 | Little Kitten |  Diary
Dobrý nedělní večer,

Za posledních pár týdnů jsem měla hodně času přemýšlet. Určitě jsem se tady zmiňovala o své kamarádce, která je až neskutečně krásná a šikovná na spoustu věcí. Stále mi připadá nespravedlivé, jak se u ní sešla všechna NEJ… Je jí dvaadvacet, všichni ji zbožňují, má našlápnutou budoucnost a naprosto vše, na co sáhne, jí vychází. Je sebevědomá, krásná, úspěšná…

Hergot, žárlím!Zpátky

4. srpna 2013 v 11:13 | Little Kitten |  Diary
Chodí sem ještě vůbec někdo? :-(

Holky, to byl mord...Nožičku už mám v pořádku, ale musela jsem oběhat tolik rehabilitací, že jsem měla první polovinu prázdnin totálně zabitou :-( Děcka, málem jsem se hanbou propadla...bylo mi řečeno, že špatně chodím a že mám špatné svaly na stehnech...tím pádem trpí kolena a zbytek, atd....Jády-dády-dá! Dostala jsem cviky na posilování stehen, a učila jsem se správně chodit. Jako malé dítě, fakt! :-D

Co se běhání týče, mám se víc než šetřit. Takže doběhnout na autobus ano, ale dlouhé tratě ne. Před každým cvičením si rozcvičuji kotníky a nárty jako baletka, je to legrace.

Ani netušíte, jak mi spadl kámen ze srdce, když noha přestala bolet :-( První měsíc byl vážně příšerný.

No, co se mé postavy týče, vzhledem k tomu, že jsem nemohla téměř nic, tak jsem nabrala kila zpět. Váha se mi zastavila na 53 kilogramech...

Jsem zpátky, s novými sny, s novým plánem, se silnější vůlí a s devastující inspirací, která mě nutí pokračovat, hubnout a být krásná...

Jestli sem ještě někdo někdy zabloudí, budu se těšit na komentáře, rady, i kritiku. Prošla jsem si měsícem strachu a depresí...mě už nic nezastaví!

Vaše Malé Kotě