Pátek, den zrůdností

11. května 2013 v 11:56 | Little Kitten |  Diary
Krásnou sobotu přeji všem,
v pátek jsem měla ráno směnu v kavárně, a odpoledně jsem zamířila k příteli domů. U něj mě čekalo (ne)příjemné překvapení - čekal návštěvu známých, takže už měl nachystané pohoštění, přísady na koktejl, sladké pití, alkohol....Ach jo!
On hrozně rád vaří, je to jeho koníček, a taky ví, že miluji pečené brambory na všechny jejich varianty. Takže na mě v kuchyni na talíři už čekaly, pěkně kořeněné, voňavé...Alespoň, že se mi je podařilo zvážit a zredukovat, než jsem je snědla. Samozřejmě se můj rituál neobešel bez kritických komentářů. Začíná si více všímat, co jím...tohle bude na hádku.Poprosil mě, abych udělala mléčný koktejl - "Ten dobrý, který dělávám."
Obyčejný jahodový koktail: kefír, mléko, vanilkový jogurt, jahody. Jenomže já si do něj nedávám cukr a vanilkový jogurt používám light... Jogurt byl smetanový, no nic.
Shake jsem bez řečí udělala, mezitím se začala trousit návštěva. Miláčkovi kamarády mám moc ráda. Je mezi nimi jeden takový docela praštěný pár - ti dva se hledali až se našli. Kdyby ti dva na sebe v životě nenarazili, zůstal by každý z nich do smrti sám :-)
Posedali jsme ke stolu, rozdělali hry a začala zábava - a starosti.
"Napij se," - myslel koktejl. "Proč nechceš, máš ho ráda," - "Takže držíš dietu, proč?" - "Jsi hubená jako tyčka, jestli se nenapiješ, tak řeknu sestře, aby ti napsala B-komplex!" - "Ta holka vůbec nic nejí, je bledá jako smrt a ještě bude drzá!" - "Jak chceš vychovávat naše děti, když ani jedno z nich neuzvedneš?"
V takovému duchu pokračoval téměř celý večer...Skončilo u toho, že se osazenstvo stolu shodlo na tom, že mám anorexii. To už jsem začala být vážně podrážděná.


Poučila jsem ostatní o problému nadváhy a přidala jsem k tomu komentář o obezitě malých dětí. Naštěstí se do diskuze zapojila kamarádka, která měla velice trefnou připomínku, jak jsou dnes už děti ve školce vykrmené, a rodiče jim cpou samé sladkosti. Zachránila mě, jakmile jsem měla u stolu podporu, přítel přestal rýpat. Chvíli se diskutovalo o zdravé výživě, a že stejně člověk neví, co do sebe cpe, protože chemii je prostě všude. Nakonec mě vzali dokonce na milost a přiznali, že oni sami by nevydrželi přežívat jen na zelenině a ovoci. Tak jsem jim vysvětlila, že sním za den spoustu potravin, že si to různě kombinuji, a že od doby, co jsem začala přijímat více vlákniny se mi skutečně spravilo zažívání. Ještě jsem obhajovala svou postavu tím, že jakmile se oteplilo, začala jsem běhat. A běháním člověk prostě ztrácí na váze. Já běhat musím kvůli kondici na lodě....Zkrátka celý páteční večer byl jako inkviziční soud, který jsem více-méně vyhrála.
Přítele jsem asi moc nepřesvědčila. Dnes ráno se na mou kávu a banán díval otevřeně s opovržením. Po snídani prohlásil, že na oběd budou výpečky se špenátem a bramborový knedlík. Kývla jsem - tohle bude těžký den...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maigreur-m maigreur-m | Web | 11. května 2013 v 22:14 | Reagovat

co už, já jsem se svým přítelem jen chvilku, známe se tři měsíce a všiml si, že jsem zhubla a když sem mu řekla, že musím zhubnout ještě tak 16 ko, tak mi vynadal, že budu stejně odporná jako jeho sestra, přitom ona je úplně dokonalá, jenže má to štěstí, že nepřibírá a ppp poznám, tím jsem totiž dřív trpěla

2 littlekitten littlekitten | Web | 12. května 2013 v 8:44 | Reagovat

[1]: To mě mrzí, že to máš tak těžké. Třeba si se sestrou taky prošli tím obdobím, kdy ni nejedla, tak má o tebe jen strach. Já jsme se svým od ledna, neustále mi říká, že jsem krásná, že nepotřebuji nic (někdy ani oblečení :-D ), ale když jsem mu vysvětlila, jak se sama cítím uvnitř, tak změkl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama